Zubry čeká na severu Čech dvojzápas, dnes a zítra se představí v duelu s Litoměřicemi

05.10.2018
Dva zápasy ve dvou dnech a ke všemu se stejným soupeřem? Učebnicový příklad chodu vyřazovací fáze. Na play-off je však ještě brzy, Chance liga musí nejprve projít zbylými padesáti koly, v nichž přerovští hokejisté budou hrát roli ještě ve 47 případech. Už po tomto víkendu však budou mít po zbytek základní části „z krku“ dlouhou cestu do Litoměřic, právě v pátek a v sobotu se totiž představí proti místnímu Stadionu. První zápas na severu Čech startuje v 18 hodin, druhý v 17 hodin.

Start sezóny se svěřencům trenérů Přecechtěla a Dočkala vyvíjí vskutku nejlíp, jak je možné. Sedm výher z devíti možných je počinem, který Zubry drží už po dobu dvou kol na první příčce. V závěru týdne si mohou čelo tabulky pojistit hned dvěma zápasy proti dvanáctým Litoměřicím, které mají na kontě 11 bodů.

Litoměřické mužstvo pod vedením Davida Bruka s Danielem Tvrzníkem spolupracuje s hokejovým svazem na projektu Dukla už druhým rokem. Ten má za cíl vychovávat mládežnické reprezentanty právě v dresu Kališníků. Tým sice stojí převážně na mladých nadějích, k dispozici má ale i zkušené harcovníky jako je 36letý obránce Aleš Pavlas (2+8) – druhý nejproduktivnější a zároveň vůbec nejstarší z hráčů.

Do útoku Kališníků před sezonou přišla veliká posila. Jan Kloz je fanouškům Chance ligy známý především z působení v Ústí nad Labem, kde platil za nadprůměrně produktivního hráče v rámci celé soutěže. A tento status si uchovává nadále i v modrobílém dresu s bodovou bilancí 4+7. Fungující trojku útočných posil utvářel v první formaci spolu s Finem Markusem Korkiakoskim (2+8) a Martinem Kadlecem (5+3), ten se ale vlivem zranění aktuálně nachází mimo sestavu. V posledních pěti zápasech jej nahradil Jakub Pour (0+1).

Obranu má na ledě pod taktovkou již zmíněný Pavlas. Kostru litoměřické defenzivy utváří spolu s Ondřejem Smetanou (1+1) a Jiřím Jebavým (0+0). Nejproduktivnějším bekem číslo 2 je prozatím 18letý Michael Gaspar. Úplně nejzadnější řady v brankovišti patří dvojici, jež se skládá z Tomáš Krále a Martina Michajlova.

Na ústeckého rivala mají Litoměřičtí na dvanácté pozici náskok tří bodů, směrem nahoru jim chybí jeden bod na Třebíč a Benátky. Kališníci se zatím prezentují solidními výkony, které se ale příliš neprojevují v počtu získaných bodů. V žádném duelu nepodlehli soupeři o více než dvě branky, dvakrát se jim pak povedlo otočit zápas ve svůj prospěch doslova za pět minut dvanáct. S Frýdkem padl vítězný gól v čase 59:59, na Porubu o kolo později si vyšlápli díky trefě Pavlase čtrnáct sekund před koncem. O minulé sobotě doma Stadion v prodloužení předčil Jihlavu (4:3pr), ve středu proti Slavii neskóroval (0:2).
Převzato ODTUD

Aktuálně z Přerovska