Zubři nasázeli Frýdku-Místku pět gólů a doma slaví výhru

11.10.2018
I posilou Zdeňkem Čápem nastoupili hokejisté Přerova proti Frýdku-Místku. Rysi se sice během první třetiny dostali do vedení o dvě branky, právě (staro)nový obránce MEO ale ještě do přestávky snížil. Od druhé části začali Zubři svého protivníka přehrávat, zlomové momenty si schovali na úvod té třetí. To dvěma trefami během necelých dvou minut překlopili skóre na svou stranu a ve zbytku utkání si už náskok pohlídali. V tabulce Chance ligy stále figurují na druhé pozici.

Příliš závratné tempo start utkání nenabídl. Po pár minutách, co se soupeři „oťukávali“, mohl vyraženou střelu do brány sklepnout Sýkora, ale byl včas ubráněn dotírajícím bekem. První gól nakonec přišel o dvě minuty později. Chyby domácích potrestal Husák, přihrál na Dana Przybylu a ten protečoval puk za Klimeše. Frýdečtí byli na koni a zanedlouho z úniku zvyšovali díky Jiřímu Polanskému. Zubři si do té doby mnoho šancí netvořili, pomocným lanem jim tak byla krátká přesilovka pět na tři před koncem třetiny. Tři vteřiny po jejím skončení napřáhla posila Zdeněk Čáp a s pomocí šťastné teče jednoho z Frýdeckých zúžila manko na jeden gól.

Do druhého dějství vjeli s větší vervou Přerovští, přesilovou hrou si ale nijak nepomohli. Srovnání se dočkali až ve 30. minutě, kdy po vyhraném buly vyčkal na správný moment Pala a shodil puk na Šimona Kratochvila, jenž z levého kruhu propálil Danečka. Za čtyři minuty však fauloval Sikora, čehož hosté náležitě využili. Trochu šťastně se k puku dostal Jan Hladoník a zápěstím vrátil Frýdku vedení. To však bylo smazáno už za 14 vteřin! Skvěle sehrané přečíslení s Navrátilem zakončil Jiří Goiš. Domácím se poté naskytlo velké množství šancí, do šaten se ale mířilo za smírného stavu 3:3.

Zlepšenou hru si Zubři přenesli i do poslední třetiny, přičemž ji ještě o úroveň povýšili. Už v čase 40:22 se po střele Kratochvila z dorážky prosadil Tomáš Sýkora a zakrátko pak ujeli do přečíslení Hejcman s Jakubem Navrátilem, který zakončoval pohlednou kombinaci do odkryté klece. Danečka v bráně vystřídal Hlaváč, který se štěstím zblokoval množství pokusů druhé útočné formace o minutu později. Frýdek-Místek dotahoval, ale nakonec marně. Čápovo provinění nepotrestal, nutno však dodat, že mu Přerov kontroval s velkou vervou a příliš prostoru mu neponechával. Na výsledku nic nezměnila ani závěrečná hra hostů bez brankáře.

HC ZUBR Přerov - HC Frýdek-Místek  5:3

Branky a nahrávky: 20. Čáp (Pšurný), 30. Š. Kratochvíl (Pala, Sýkora), 36. Goiš (Navrátil, Hejcman), 41. Sýkora (Š. Kratochvíl, Doležal, 43. Navrátil (Hejcman) – 9. Przybyla (Husák), 14. Polanský, 35. Hladoník. Rozhodčí: Šutara, Veselý – Poruba, Rožánek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1726. Střely na branku: 28:27. Zblokované střely: 5:6. Vhazování: 40:31. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 5:3.
HC ZUBR Přerov: Klimeš – Pala, Čáp, M. Novotný, Zbořil, Černý, Malina, Pohl – Doležal, Sýkora, Š. Kratochvil – Procházka, Pšurný, Sikora – Goiš, Hejcman, Navrátil – Zmeškal, Moučka, Indrák.
HC Frýdek-Místek: Daneček (43. Hlaváč) – Žovinec, Husák, Bartko, Zahradníček, Krisl, Kovář, Hrachovský – Kofroň, Mikulík, Klimša – Hladoník, Polanský, Rudovský – Christov, Š. Novotný, Przybyla – Motloch, Kuťák, Kaukič.
Převzato ODTUD
 

Aktuálně z Přerovska