Ženu zachránilo, že se chlípník více zajímal o kabelku než o její tělo

05.10.2018
Ilustrační foto
Moravskoslezským kriminalistům se povedlo dopadnout 61letého násilníka. Před 14 dny se tento postarší chlípník pokusil v Přerově znásilnit mladou ženu.

V Hranicích na Přerovsku 23. září kolem páté hodiny ranní oslovil teď už dopadený muž ženu a požádal jí o cigaretu. „Když ho míjela, otočil se k ní a začal na ni mluvit. Žena, aby ho slyšela, si vyndala z uší sluchátka. Muž ji požádal o cigaretu a ona mu odpověděla, že žádné nemá. Nečekaně ji pak uchopil za ruku a začal ji přitahovat k sobě. Poškozená se nejprve jeho útokům ubránila, ale pak ji násilník povalil na zem a zalehl svým tělem,“ uvedl kriminalista Jaroslav Šulák.

Skorosenior požadoval po ženě sex a vyhrožoval jí zabitím, pokud mu nebude po vůli. Dokonce jí i začal škrtit. Avšak ve chvíli, kdy se přehraboval v její kabelce, se mu vysmekla a utíkala k projíždějícímu autu. "Řidiče, který v autě cestoval, požádala o pomoc. Pachatel z místa utekl směrem k blízké zahrádkářské kolonii,“ popsal Šulák.

Žena byla posléze převezena do nemocnice na ošetření. "Mimo psychické a fyzické újmy přišla o peněženku s finanční hotovostí, stravenkami, osobními doklady, platební kartou a také o mobilní telefon. Vznikla jí škoda za bezmála 6400 korun."

Policisté obvinili násilníka, který už je ve vazbě, z trestných činů loupeže, znásilnění ve stádiu pokusu a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což mu hrozí až deset let vězení.

Aktuálně z Přerovska