Ve Stříteži vzplála stodola se senem, požár napáchal škodu za 150 tisíc korun

08.10.2018
Sedm jednotek z řad profesionálních a dobrovolných jednotek se od brzkých sobotních ranních hodin podílí na likvidaci požáru starší stodoly s uskladněným větším množstvím sena ve Stříteži nad Ludinou na Přerovsku. Oznámení o požáru objektu převzalo operační středisko krátce po třetí hodině ranní (ve 03:07) s popisem viditelných plamenů uvnitř objektu.

Hasiči v počátku museli provést likvidaci částečného zahoření do lesního prostoru, za dalšího soustředění jednotek poté již došlo k lokalizaci zahoření v objektu.  Pomoc s likvidací požáru v podobě dohašování mimo areál zajistila manipulační technika, nakladačem z místního zemědělského družstva. Komplikovanější situace nastala při větším odběru hasební vody v obci, operativně bylo zřízeno nové čerpací místo pro kyvadlovou přepravu vody cisternami v Hranicích. Při požáru došlo k poškození nejen objektu, uskladněného materiálu, ale také osobního vozidla.

Co stojí za příčinou vzniku požáru je aktuálně v šetření, s největší pravděpodobností půjde o nedbalost. Výše škody byla vyčíslena v částce 150 tisíc korun.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Přerovska