Judista Martin Bezděk z Hranic slaví fantastický úspěch

09.10.2018
Stříbro z olympiády mládeže v Rio de Janeiru si domů přiveze judista Judo Železa Hranice Martin Bezděk. Jde o obrovský úspěch nejen hranického, ale i českého juda.

Obvykle se na  webu města úspěchy hranických sportovců neobjevují, nicméně stříbro z olympiády je důvodem k výjimce. Hranický judista Martin Bezděk  se propral až do finále, kde podlehl Rumunovi Adrianovi Sulcovi. Jeho cesta do finále nebyla vůbec snadná, potkával se se samými těžkými soupeři. Porazil vicemistra Afriky, mistra Afriky i mistra Ameriky. Dvakrát vyhrál na ippon, v semifinále vyhrál na wazari. „Byly to dobré zápasy. Hned v tom prvním jsem otáčel utkání, prohrával jsem na wazari a vyhrál na ippon. Přijel jsem si sem spravit chuť po nevydařeném mistrovství Evropy. A to se povedlo. Prohrál jsem tam v prvním kole a tady jsem to chtěl napravit,“ řekl Bezděk pro web Českého olympijského týmu.

Judisté Železa Hranice sledovali Martinův finálový boj společně s Martinovými rodiči v prostorách restaurace hotelu Centrum. Zafandit přišel i starosta města Jiří Kudláček.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Přerovska